1804 PLATT ST

MELBOURNE, Florida 32901 · Brevard County · Parcel 28 3703-32-8-13

$27 050
Assessed Value
$149 930
Market Value
Annual Tax
$2 050
Taxable Value
Ownership
OwnerBARBER, BRIAN T
Mailing Address1804 PLATT ST. MELBOURNE FL 32901
Property Details
Year Built1940
Living Area1 319 sq ft
Lot Size4 356 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$48 000
Just (Market) Value$149 930
Assessed Value$27 050
Exemptions-$25 000
Taxable Value$2 050